Blog

Specjalistyczna odzież robocza dla różnych stanowisk pracy

Posted by Redaktor

Odzież robocza ma za zadanie chronić pracownika przed codziennymi zagrożeniami związanymi z pracą jaką wykonuje.

W zależności od tego jakie rodzaje zagrożeń występują w danym miejscu pracy należy dobrać odpowiednia odzież roboczą. Można wyposażyć pracowników w różnego rodzaju odzież roboczą, mogą to być przykładowo ubrania wykonane z materiałów ognioodpornych. Warto sprawdzić jakość szwów, często są to podwójne lub potrójne szwy wysokiej jakości. Oczywiście należy sprawdzić jaką ochroną należy zapewnić na konkretnym stanowisku.

W firmach powinny być wprowadzone procedury które określą dokładne rodzaje zagrożeń na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu można będzie łatwo zakupić określoną ilość specjalistycznych ubrań roboczych. Wprowadzono także różnego rodzaju normy, dzięki czemu łatwiej dobrać odpowiednie ubrania. Z pewnością nasi pracownicy muszą być bardzo dobrze chronieni.

Obowiązkiem pracodawcy jest dostarczenie jak najlepszej jakości ubrań roboczych.

Materiały powinny być przykładowo odporne na przecięcia, w wieli zakładach pracy, gdzie pracuje się przy maszynach, należy zwracać szczególną uwagę na to co noszą nasi pracownicy. Trzeba sprawdzić czy odzież, przykładowo koszule czy bluzy nie posiadają rękawów, które ułatwiały by wciągnięcie materiału przez maszyny. Ważne będzie także wysokiej jakości obuwie ochronne, najczęściej posiada wzmocnienia przy palcach i z tyłu nogi. W ten sposób możemy chronić nogę przed zgnieceniem. Warto aby odzież robocza oddychała, zapewniając komfort w czasie gorących letnich dni. Oczywiście warto wybierać odzież która posiada różnego rodzaju wstawki z materiałów odblaskowych. Oczywiście każdy rodzaj odzieży może zostać zaadaptowany jako odzież robocza. Z pewnością trzeba wybrać odpowiedni materiał, przykładowo koszule czy bluza robocza z kapturem są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mają wytrzymać dłużej niż tradycyjne ubrania. Zwykle wykonane z materiałów takich jak bawełna, poliester i tkaniny specjalne.

Related Post