Blog

Odzież i buty ochronne dla pracowników

Posted by Redaktor

Odpowiednia odzież ochronna zapewnia bezpieczeństwo pracownikom. Istnieje wiele stanowisk na których jest ona niezbędna.

Przykładowo spawacz powinien nosić odpowiednie ubranie, które będzie go chroniło przed poparzeniem. Podczas spawania metal nad którym pracuje rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Oczywiście będzie potrzebna odpowiednia maska spawalnicza. Ważne jest także aby dobrać odpowiednie rękawice spawalnicze, są one najczęściej dłuższe od tradycyjnych. Ważne aby były wykonane z materiałów niepalnych. Oczywiście ważna będzie dobra kurtka i spodnie. W tym przypadku musi być chronione całe ciało. Odzież robocza została zaprojektowana, aby dbać o użytkownika przez cały ciężki dzień pracy.

Jest również odporna na różne warunki pogodowe, ponieważ często branże takie jak budownictwo wykonują pracę na zewnątrz, dlatego ważne jest, aby uniform roboczy miał możliwość oddychania, co będzie szczególnie ważne w cieplejsze dni.

Oczywiście warto zadbać także o to aby odzież robocza była dobrze widoczna, dlatego też używa się różnego rodzaju wstawek odblaskowych. Często znajdziemy je na rękawach czy też nogawkach. Oczywiście często wodzimy je także na plecach, kiedy prace wykonywane są po zmroku, warto zadbać o to aby nie doszło do wypadku. Wiele firm wymaga od swoich pracowników noszenia obuwia ochronnego, aby zapobiec obrażeniom w miejscu pracy, takim jak przykładowo zgniecenie palców. Z pewnością można zakupić różnego rodzaju obuwie ochronne meskie, które mogą posiadać specjalne wzmacniane noski, mogą być stalowe, aluminiowe czy też wykonane z różnego rodzaju kompozytów. Kolejnym elementem odzieży roboczej są spodnie i koszula lub koszulka chroniąca górną część ciała. Niektóre uniformy robocze mogą również zawierać kurtkę ochronną lub odblaskową, w zależności od stanowiska lub środowiska pracy. Najczęściej wszystko określone jest w wewnętrznych przepisach BHP. Niektóre stanowiska mogą przykładowo wymagać noszenia butów kwasoodpornych, czy też masek przeciwpyłowych. Z kolei na innych stanowiskach wystarczy podstawowa odzież robocza.

Related Post